W sobotę 9 grudnia 2024 roku w Pelplinie odbędzie się spotkanie opłatkowe nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Dla podniesienia komfortu spotkania, przy wciąż rosnącej liczbie szafarzy, spotkanie opłatkowe odbędzie się w dwóch turach.

Tura I  dekanaty: borzyszkowski, bytowski,  chojnicki,  człuchowski,  główczycki, gniewiński, kamieński, koronowski, lęborski, lubiewski, łebski,  łupawski, rytelski,  sierakowicki,  tucholski

plan spotkania:

10:00 – konferencja (bazylika katedralna)

11:00 – modlitwa brewiarzowa (godzina przedpołudniowa) pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny (bazylika katedralna)

11:30 – spotkanie opłatkowe w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego

Tura II dekanaty: bruski, gniewski, czerski, jeżewski, kartuski, kościerski, nowski, pelpliński skarszewski, skórzecki, starogardzki, stężycki, świecki,  tczewski,  zblewski

plan spotkania:

14:00 – konferencja (bazylika katedralna)

15:00 – modlitwa brewiarzowa (nieszpory) pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Kasyny (bazylika katedralna)

15:30 – spotkanie opłatkowe w refektarzu Wyższego Seminarium Duchownego

Szafarze proszeni są o dostosowanie się do planu zgodnego z dekanatem, w którym posługują oraz o zabranie do Pelplina legitymacji w celu przedłużenia powierzonej im funkcji.