W czwartek 12 września w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przeżywali swój dzień skupienia. Był to nade wszystko czas wspólnej modlitwy za wszystkich posługujących w naszej diecezji szafarzy i ich rodziny. Tegorocznym przewodnikiem dla naszego wzrastania w wierze był ks. dr Wojciech Kardyś, który jako wybitny biblista z duszpasterskim zaangażowaniem przybliżył nam Boga obecnego w swoim słowie. Szczególną uwagę ks. Wojciech zwrócił na świętego Józefa, który w swoich ojcowskich dłoniach trzymał Jezusa. Podobnie szafarze trzymamy w naszych dłoniach tego samego Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Następny dzień skupienia, połączony ze spotkaniem opłatkowym szafarzy, odbędzie się w Pelplinie w sobotę 14 grudnia. Szczegółowy plan spotkania pojawi się na naszej stronie internetowej w listopadzie.